INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Sa e dhimbshme! Ndahet nga jeta i ati i këngëtarit te ‘Kënga Magjike’, por ai ia doli të këndonte dhe emocionoi të gjithë në Pallatin e Kongreseve [FOTO]

Sa e dhimbshme! Ndahet nga jeta i ati i këngëtarit te ‘Kënga Magjike’, por ai ia doli të këndonte dhe emocionoi të gjithë në Pallatin e Kongreseve [FOTO]

Publikuar më: 00:01 07-12-2018

Një nga këngëtarët që u ngjit sot në skenën e “Kënga Magjike” ka humbur një njeri të shtrenjtë. Bëhet fjalë për Kreshnik Alikajn konkurrent në kategorinë ” New Artist” me këngën “Instagrami”.

Ditën e djeshme babai i tij është ndarë nga jeta, sot e kanë përcjellē pēr në banesën e fundit. Por Kreshniku ia doli të performonte këngën e tij me titull ‘Instagrami’ dhe bëri për vete të gjithë publikun me këtë gjest.

Me siguri performanca e tij në skenën e Pallatit të Kongreseve do ketë qenë vetë dëshira e babait të tij ëndrrën pavarësisht gjithçkaje. Publiku dhe të gjithë artistët BIG dhe ata ‘New Artist’ qëndruan në këmbë dhe e shijuan këtë performancë, ndërsa juria nuk votoi dhe la ngjyrën e bardhë të pulsantëve në shenjë respekti për të atin e këngëtarit, I cili ishte shumë i lumtur që arriti të këndonte në atë skenë./intv.al/

1.png

Article Logic
Execution time: 0.0078809261322021
array(1) { ["section"]=> string(153) "sa-e-dhimbshme-ndahet-nga-jeta-i-ati-i-kengetarit-te-kenga-magjike-por-ai-ia-doli-te-kendonte-dhe-emocionoi-te-gjithe-ne-pallatin-e-kongreseve-foto-80910" }