INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Rama ‘’urtë e butë’’ me shumë të ngjarë e ka për Metën këtë shprehje të Aristorelit

Rama ‘’urtë e butë’’ me shumë të ngjarë e ka për Metën këtë shprehje të Aristorelit

Publikuar më: 21:23 03-07-2019

Kryeministri Edi Rama ka postuar pak minuta më parë në rrjetet sociale një fjalë të urtë të Aristotelit, filozofit të antikitetit helen.

Shprehja e postuar nga Rama ka të bëjë me “kontrollimin” e inatit, dhe mesa duket i drejtohet presidentit Ilir Meta, i cili ditët e fundit është shfaqur i tensionuar duke mos kursyer sulmet ndaj Ramës dhe qeverisë së tij.

“Çdokush mund të inatoset - kjo është kollaj, por të inatosesh edhe me njeriun e duhur, edhe në masën e duhur, edhe në kohën e duhur, edhe në mënyrën e duhur, kjo jo, kjo nuk është e lehtë dhe jo çdokush e ka këtë fuqi.

Aristoteli”.

dfhfryjgtuk6ykl.jpg

 

Article Logic
Execution time: 0.0031998157501221