INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS

Rama tregon një histori të rrallë: Deputeti i huaj kishte frikë të dilte nga aeroporti, donte pushkë[VIDEO]

Publikuar më: 12:08 19-06-2018

Kreu i qeverisë, Rama teksa ka folur nga Durrësi për turizmin ka treguar dhe një histori të veçantë, që lidhet me mungesën e informacionint për sigurinë në vendin tonë. Ai tha se ka plot njerëz që kanë ende imazh të gabuar për Shqipërinë dhe mendojnë se këtu lë lëkurën dhe u ndal në një rast konkret. Një deputet i huaj që sipas kryeministrit ishte turist politik, një prej atyre që vjen e sheh se ç’ndodh në Shqipëri ka qëndruar në aeroport tek salla vip e nuk donte të dilte. Rama shton se ai kërkoi makinë të blinduar dhe shoqërues me pushkë se mendonte se në vendin tonë kishte probleme të mëdha me sigurinë. Ai tha se u deshën 40 minuta që ta bindnin se Shqipëria është vend i sigurt. Të nesëmen përfundon Rama ai ndryshoi totalisht qëndrim dhe i kërkoi falje.

Article Logic
Execution time: 0.0086379051208496