INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Rama publikon pamjet pas dëmeve që solli tërmeti, ja çfarë ka ndodhur në kryeqytet [FOTO]

Rama publikon pamjet pas dëmeve që solli tërmeti, ja çfarë ka ndodhur në kryeqytet [FOTO]

Publikuar më: 10:09 22-09-2019

Kryeministr Edi Rama ka publikuar pamjet e shkatërrimit, të shkaktuara nga tërmeti 5.8 ballë i shkallës Rihter, i cili goditi Shqipërinë pasditen e djeshme.

Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, Rama nxjerr edhe pamjet e grupeve të punës, të cilët kanë qenë në gatishmëri për t’iu dhënë ndihmën qytetarëve, të frikësuar nga lëkundjet e forta, një pjesë e të cilëve kanë kaluar dhe natën jashtë.

“MIRËMËNGJES ? dhe me këto pamje të punës që vijon pa ndërprerje për t’iu gjendur pranë qytetarëve të prekur nga tërmetet e djeshme dhe për të lehtësuar pasojat e dëmet e shkaktuara, ju uroj një të dielë të qetë?”, shkruan Rama.

shkatrr.jpg

terr.jpg

puna_te_gj.jpg

termetiii.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0035710334777832