INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Punonte si ekskortë, denoncohet shqiptarja. Vodhi shtëpinë e të dashurit italian

Punonte si ekskortë, denoncohet shqiptarja. Vodhi shtëpinë e të dashurit italian

Publikuar më: 15:53 24-10-2018

Policia italiane denoncoi një qytetare shqiptare, e cila rezultoi se ishte përgjegjëse për krimet e vjedhjes, keqpërdorimit të kartave të kreditit dhe të pranimit të mallrave të vjedhura. Dhoma e Operacionet të policisë në Asti, u njoftua për praninë e një makine, MERCEDES C-Class modeli 220D,e cila ishte vjedhur nga një 30-vjeçare shqiptare. Makina ishte në pronësi të një qytetari italian, banues në kryeqytetin toskan. Policia mbërriti në vendin ku automjeti ishte parkuar rregullisht, në buzë të rrugës pranë një qiradhënësi. Në afërsi të makinës, agjentët panë shqiptaren e cila u tha se ishte eskortë dhe se kishte dal në atë zonë për punë.

Policët morën çelësat e automjetit ndërsa gjatë kontrollit gjetën dokumentet dhe objekteve të ndryshme, si dhe një kartë krediti në emrin e tij, me të cilin gruaja kishte bërë gabimisht një tërheqje prej 500 eurosh në një ATM në Firence. Në çantën shqiptares u gjetën një grup çelësash të një "Jeep" përveç parave. Agjentët vazhduan kërkimet në zonë ku zbuluan Jeepin, model Grand Cherokee, i regjistruar në emrin e një qytetari tjetër fiorentin, që ishte raportuar i vjedhur. Kjo makinë ishte e ngarkuar me materiale mekanike, markë UMG, në pronësi të pronarit Mercedes. Hetimet e mëvonshme në hotelin në Quarto Inferiore bënë të mundur që të konstatohej se gruaja kishte ardhur në zonë në shoqërinë e tre bashkatdhetarëve, të cilët arritën të iknin pak kohë para se të ndërhynte policia. Gruaja, pas verifikimit të ritualit, u raportua për krimet e vjedhjes, vjedhjen dhe përdorimin e panevojshëm të kartave të kreditit. Materiali i gjetur në mjet, mjetet me vlerë mbi € 15,000, u konfiskuan dhe u kthyen bashkë me të dy makinat kthye tek pronarët. Policia po vijon hetimet për të zbuluar tre bashkëpunëtorët shqiptarë .

Article Logic
Execution time: 0.0033690929412842