INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pse një mashkull e braktis femrën që dashuron? Kjo është përgjigja!

Pse një mashkull e braktis femrën që dashuron? Kjo është përgjigja!

Publikuar më: 13:17 07-01-2019
Në biseda të ndryshme kemi dëgjuar që meshkujt largohen nga femra që vërtetë dashurojnë.
Sipas intv.al kjo ndodhë për shkaqe të ndryshme dhe në të ardhmen ata martohen edhe me dikë që nuk e duan fare, por bëjnë kompromise.
 
1. Ai ndihet nën presion
Ju mund të keni arritur një pikë në marrëdhënien tuaj kur ndiheni që keni nevojë të ecni përpara. Kjo ndjenjë e pashmangshme do ta frikësojë atë. Nëse keni përmendur një angazhim më të madh kohët e fundit, mund të ketë shkaktuar që ai të tërhiqet. Ai frikësohet nga përgjegjësia dhe largohet.
2. Ju godisni  "fazën e pasigurisë"
Dr. John Gray, autor i librit “Men are from Mars, Women are from Venus”, shpjegon se faza e pasigurisë është diçka që çiftet e kalojnë. Sipas Dr Grey, kjo është një kohë kur mashkulli  përgjithësisht ndihet i pasigurt.
3. Ai është me të vërtetë i zënë
Ju femra duhet të jeni realiste dhe të lejoni që ai të ketë jetën e tij. Kur femrat nuk kanë një jetë të tyren dhe fokusohen vetëm te gjërat e partnerit, sado i dashuruar të jetë ai, do t’iu braktisë.
Burimi: Your tango
Përshtati: Anisa Bega
Article Logic
Execution time: 0.0031650066375732