INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Protesta shembullore e studentëve, pastrojnë mbeturinat pas tubimit [FOTO]

Protesta shembullore e studentëve, pastrojnë mbeturinat pas tubimit [FOTO]

Publikuar më: 18:27 06-12-2018

Kjo e enjte do të mbahet mend gjatë, pasi për të parën herë që nga protestat historike të 1990, studentët zhvilluan tubimin më masiv dhe pa ndikim politik, për të kërkuar të drejtat e tyre përballë Ministrisë së Arsimit.

E teksa përballja e tyre me qeverinë, gjunjëzoi pushtetin dhe iu dha të drejtë pasi VKM-ja që i detyronte të paguanin 670 lekë për çdo provim të mbartur u anulua, mijëra të rinj shqiptar treguan se dinë të protestojnë fiks si moshatarët e tyre europianë.

Protesta që ishte tërësisht paqësore, përveç stilolapsave, vezëve e letrave higjienike të hedhura në drejtim të godinës së MAS, u shoqërua në fund me një “aksion pastrimi” nga vetë studentët.

4.PNG

3.jpg

 

2.jpg

 

1.png

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0079770088195801
    array(1) { ["section"]=> string(77) "protesta-shembullore-e-studenteve-pastrojne-mbeturinat-pas-tubimit-foto-80888" }