INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Protesta e opozitës më 16 shkurt, Bardhi: PD do garantojë sigurinë e qytetarëve

Protesta e opozitës më 16 shkurt, Bardhi: PD do garantojë sigurinë e qytetarëve

Publikuar më: 12:03 12-02-2019

Kjo është java vendimtare, ka deklaruar kryetari i opozitës, Lulzim Basha në takimet e tij në rrethe sa i përket protestës së paralajmëruar në Tiranë, më 16 shkurt. E ndërsa pritet të qartësohet me detaje skenari i opozitës për zhvillimin e protestës, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një mesazh qetësues për qytetarët që duan të protestojnë më 16 shkurt para Kryeministrisë. 

“PD ka për detyrë të garantojë sigurinë e qytetarëve në protestën e 16 shkurtit dhe do ta bëjë këtë. Mënyra, forma, elementët që njerëzit zgjedhin për të protestuar janë zgjedhja e tyre”, ka thënë Bardhi një një emision televiziv.

Article Logic
Execution time: 0.0037610530853271