INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Prishja e ndërtesave në Himarë. Reagon Athina

Prishja e ndërtesave në Himarë. Reagon Athina

Publikuar më: 15:58 31-10-2017

Prishja e ndërtesave në Himarë ka sjellë reagimin e Athinës zyrtare. Në një reagim të parë të qeverisë greke për prishjen e ndërtesave në Himarë, zëdhënësi i saj Dhimitris Tzxanakopoulos. Në një konferencë për shtyp, zëdhënësi e qeverisë Greke ka deklaruar:
Dhimitris Tzxanakopoulos:
“Ndjekim me shumë vëmendje ngjarjet në Himarë dhe qeveria greke po punon për mbrojtjen si të minoritareve ashtu dhe të të drejtave të pronës të minoritetit grek në Shqipëri. Iniciativat që ka marrë Ministria e Jashtme greke për mbrojtjen e këtyre të drejtave mbi pronën të minoritareve janë të qëndrueshme dhe të vazhdueshme”.

Article Logic
Execution time: 0.0037579536437988