INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Princeshë Diana kishte një fustan të dytë sekret ditën e dasmës! Detajet që nuk i kishim ditur kurrë [FOTO]

Princeshë Diana kishte një fustan të dytë sekret ditën e dasmës! Detajet që nuk i kishim ditur kurrë [FOTO]

Publikuar më: 13:03 04-09-2018

Princesha Diana veshi një prej fustaneve të bardhë më ikonikë të të gjitha kohërave kur ajo dhe Princi Charles u martuan në vitin 1981.

Fustani, i dizejnuar nga bashkëshortët David dhe Elizabeth Emanuel, u punua plotë 10 mijë perla, dantella dhe një bisht rreth 7 metra të gjatë.

Por, për dasmën madhështore u stilua dhe u përgatit dhe një fustan i dytë i cili nuk u ekspozua kurrë.

Këtu do të gjeni disa fakte rreth fustanit sekret të Princeshë Dianës:

1. Fustani u përgatit në rast se fustani të cilin Diana veshi do të prishej ose dëmtohej

2. Diana nuk arriti t’a provonte kurrë këtë fustan të dytë dhe madje ajo as nuk e mësoi kurrë që ai ishte përgatitur për të

3. Dizajni i fustanit sekret ishte shumë më i thjeshtë se ai i fustanit të vërtetë, e megjithatë përbëhej nga e njëjta copë e mëndafshtë dhe kishte rrudha rreth qafës.

4. Ai nuk u përfundua kurrë

5. Pas dasmës ai “u zhduk” dhe mendohet se mund të jetë shitur në ankand

diana2.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0085608959197998