INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Po bëjnë namin me këngën e tyre! Ledrit, Kidës dhe Butrintit i’u ndodh e papritura e bukur!

Po bëjnë namin me këngën e tyre! Ledrit, Kidës dhe Butrintit i’u ndodh e papritura e bukur!

Publikuar më: 13:32 05-07-2021

Në mesnatën e 3 korrikut, treshja më e mirë e momentit, Ledri Vula, Kida dhe Butrint Imeri publikuan bashkëpunimin e tyre të parë. Kënga mban titullin “Dale” dhe është një këngë mjaft ritmike, perfekte për verën.

“Dale” arriti miliona klikime brenda një kohe shumë të shkurtër dhe pa frikë mund ta cilësojmë si një nga hitet e këtij sezoni. Madje kënga ka kaluar kufijtë shqiptarë dhe po bën namin kudo në botë.

Artistët kanë publikuar shifrat ku tregojnë se kënga është “on top” në disa vende. Në Zvicër dhe në Shqipëri “Dale” është kënga e preferuar e momentit duke e renditur e para për sa i përket shikueshmërisë.

Në Maqedoni renditet e treta, ndërsa në Gjermani dhe Itali e pesta. Po ashtu “Dale” renditet e 11-ta në listë në Austri. Duke parë këtë sukses kaq të madh në një kohë të shkurtër, me siguri Kida, Ledri dhe Butrinti nuk do të kërkonin më shumë se kaq nga ky bashkëpunim.

211027242_203444085117965_3258357262648431159_n-300x667.jpg

 

Article Logic
Execution time: 0.0026619434356689