INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Plas në Himarë, protestohet me flamuj grekë në duar[FOTO]

Plas në Himarë, protestohet me flamuj grekë në duar[FOTO]

Publikuar më: 11:13 31-10-2017

Banorët minoritarë të Himarës kanë dalë në protestë me flamuj grek në duar. Shkak është bërë shembja e shtëpive nga ana e IKMT-ja. Policia ka rrethuar punonjësit e fadromave që po shembin banesa dhe lokale duke i mbrojtur nga pronarët e nxehur
Godinat që do shemben janë të ulta e deri 3 katëshe. Shembjet në Himarë për planin e ri urbanistik të qytetit janë bërë objek i madh debati edhe ndërmjet dy qeverive, asaj shqiptare të sulmuar nga qeveria greke si dhunuese e minoritetit dhe e të drejtave të tij.

himmar.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0034561157226562