INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Pasojat e shpërthimit të autobusit në Krujë. Mjekët: 8 gra 50% të djeguara

Pasojat e shpërthimit të autobusit në Krujë. Mjekët: 8 gra 50% të djeguara

Publikuar më: 14:08 27-05-2016

Mjekët e QSUT kanë bërë publike detaje mbi gjendjen aktuale të të lënduarave në aksidentit tragjik në Krujë, ku një autobus me 31 perosna ka shpërthyer në flakë. Tetë prej pacienteve janë në gjendje më të rëndë dhe shkalla e digies është në 50% të trupit.
Mjeku:
“Të gjitha pacientët janë të shtruar nën terpai intensive dhe po merren analizat e duhura. 8 i kemi në gjendje të rëndë, 2 të mesme ndërsa një paciente pritet të transferohet në toksikologji. Janë të gjitha gra. Për 8 pacientet gati 50 % e trupit është e djegur, nga këto 8 janë 2-3 më rëndë se janë të moshuara”.
Manastirliu:
“Kemi vënë në gatishmëri stafin shtesë të cilët janë në shërbim të pacienteve. Jemi në gatishmëri dhe çdo gjë po shkon ashtu sic duhet. Siutata është nën kontroll. Kemi vënë në dispozicion ekipin mjekësor që do të komunikojë me mediat dhe familjarët”.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.01088809967041
    array(1) { ["section"]=> string(76) "pasojat-e-shperthimit-te-autobusit-ne-kruje-mjeket-8-gra-50-te-djeguara-7317" }