INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Njerëzit e martuar nuk duhet ta bëjnë kurrë këtë gjë. Kujdes!

Njerëzit e martuar nuk duhet ta bëjnë kurrë këtë gjë. Kujdes!

Publikuar më: 15:03 26-09-2017
Një kërkim i ri shkencor ka dalë në përfundimin se të shkoni për të fjetur të inatosur do jua prishë gjumin.
Ekspertët shtojnë se gjumi i keq ose mungesa e tij çon në probleme me shëndetin mendor, shtim në peshë dhe ulje të produktivitetit në punë. Theksi vihet më shumë te personat të cilët janë të martuar, pasi kjo gjë do t’jua shkatërrojë marrëdhënien tuaj. Psikologët e Universitetit të Ajovës i bazojnë përfundimet e tyre nga vëzhgimi i 436 vullnetarëve. Ata që i zinte gjumi ende të inatosur me diçka gjatë ditës, bënin një gjumë më të parehatshëm në krahasim me të tjerët.
Gjithashtu të martuarit, kishin më shumë mundësi të ndaheshin, nëse shkonin për të fjetur të inatosur. Sipas studimit, këshillohet që çdo gjë t’ja tregojnë partnerit të tyre, pasi inati do jetë më i vogël.
Prandaj, ju të martuarit tregoni kujdes në mënyrën si ndiheni pasi shkoni të flini.
 
 
 
 
Article Logic
Execution time: 0.0036220550537109