INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Njerëzit beqarë kanë mësuar nga jeta këto 6 gjëra. Zbulojini tani!

Njerëzit beqarë kanë mësuar nga jeta këto 6 gjëra. Zbulojini tani!

Publikuar më: 11:59 06-04-2018
Të jesh single, pra pa partner nuk është edhe aq keq sa duket.
Ekspertët, sipas intv.al  sqarojnë disa gjëra që njerëzit i mësojnë t’i bëjnë kur janë single.
1. Mësojnë të shkojnë vetëm në festa
Fakti që mund të shkosh në një festë vetëm, mund të duket e frikshme, por nuk është e tillë. Ju zbuloni te vetja juaj, aftësinë për të bërë miq të rinj, pa pasur nevojën e personave të tjerë. Jini vetvetja dhe të tjerët do t’ju duan pranë vetes së tyre.
2. Bukuria e vetmisë
Një nga gjërat më të frikshme në botë është vetmia. Duke qenë i  vetëm, sidomos për një periudhë të gjatë kohe, ju jep hapësirë të kuptoni  se kush jeni dhe çfarë mendoni. Pasi ju  ta njihni veten tuaj më mirë, vetmia nuk është edhe aq keq, ajo mund të jetë relaksuese.
3. Ju mësoni të vlerësoni më shumë shoqërinë
Edhe kur je në një lidhje ke shoqëri, por kur je vetëm ke më shumë kohë të qëndroni me ta. Kjo ndodh më shumë kur shoqëria nuk të imponon dhe të pranon të shprehesh lirshëm emocionalisht.
4. Ju fokusoheni vetëm te vetja juaj
Ju keni më shumë kohë të mendoni se çfarë dëshironi të bëni në jetë. Ju keni më shumë mundësi për të marrë vendime, gjë që ju ndihmon të rriteni më shumë. 
5. Më shumë jetoni sesa dilni në takim
Në rradhë të parë çdo njeri duhet të jetojë jetën e tij në mënyrën më të mirë për të. Kur je single, i kushton më shumë rëndësi jetesës individuale, sesa frekuentimeve me dikë. Takimet romantike, janë në plan të dytë.
6. Mësoni të zgjidhni problemet vet
Kur je në një lidhje, partneri merr pjesë në zgjidhjen e një problemi, por kur je vetëm duhet t’ja dalësh mbanë pa suportin e dikujt tjetër. Kjo është një ndër gjërat më të mira që mund të arrini, pasi ju do mësoheni më shumë si t’i  përballoni me lehtësi situata të ndryshme.
Burimi: MSN
Pèrshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.0047259330749512