INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Një ORTEK i mori jetën, përcillet për në banesën e fundit Zv.Ministri  i Diasporës

Një ORTEK i mori jetën, përcillet për në banesën e fundit Zv.Ministri i Diasporës

Publikuar më: 14:38 27-01-2019

Zëvendës Ministri i Diasporës në Kosovë është përcjellë për në banesën e fundit.

Arian Daci, djali i vetëm i Kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, njëherësh ish kryetar i Kuvendit, Nexhat Daci ndërroi jetë dje në Brezovicë, pasi një ortek bore e zuri poshtë.

Mes lotësh familjarët dhe miqtë i kanë dhënë lamtumirën e fundit zv.ministrit. Daci la pas gruan dhe dy fëmijë.

Ariani ishte i apasionuar pas skijimit. Bashkë me të në Brezovicë ishte edhe shoku i tij Ardian Bakalli, i cili ka shpëtuar. Për shkak të hetimeve që po zhvillohen në Brezovicë, për dy ditë, është mbyllur pista e skijimit.

ariannadasi.jpeg

varrrri.jpg

bababai.png

varri.png

Article Logic
Execution time: 0.0036511421203613