INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Një miniskelet 13 cm, zbulohet misteri 15-vjeçar [FOTO]

Një miniskelet 13 cm, zbulohet misteri 15-vjeçar [FOTO]

Publikuar më: 18:27 23-03-2018

Miniskeleti i cili u zbulua në Kili në vitin 2003 nuk i përket një alieni siç u mendua fillimisht.

Skeleti i qujatur ‘Ata’ është vetëm 13 cm dhe në fakt i përket një vajze të sapolindur e cila nuk ishte zhvilluar aq sa duhej, një deformin gjenetik.

Fëmija kishte 10 çifte brinjësh ndryshe nga njeriu që ka 12 të tillë. Pas përfundimnit të analizave shkencëtarët arritën në përfundimin se origjina e vajzës është jug-amerikane.

Pas shumë aludimesh studimet 15-vjeçare e ADN-së treguan se nuk kemi të bëjmë me një krijesë jashtëtokësore por një skelet njeri i paformuar mirë.

Fatmirësisht kujtdo që i përket ai skelet do të mund të prehet i qetë.

4.PNG

3_ok.PNG

2.PNG

1.PNG

Article Logic
Execution time: 0.0033338069915771