INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nis gjyqi i 23 protestuesve! Gjykata e Tiranës e “blinduar”[FOTO]

Nis gjyqi i 23 protestuesve! Gjykata e Tiranës e “blinduar”[FOTO]

Publikuar më: 09:20 04-04-2018

Ka nisur që në ora 9 gjyqi për 23 protestuesit e ndaluar për tubimin në Rrugën e Kombit dhe atyre do të jepet masa e sigurisë. Gjyqi u vendos të zhvillohej në Tiranë për shkak se në Gjykatën e Kukësit nuk ka salla të mëdha. Bie në sy që ambjentet rreth e qark janë “blinduar” nga forca të shumta policore dhe nuk lejohet as qarkullimi i automjeteve. Në seancë nuk lejohet që të jenë të pranishëm gazetarë apo dhe familjarët e të arrestuarve. Madje dhe deputetët e opozitës tentuan që të futen brenda, por nuk janë lejuar nga punonjësit e sigurisë.

polic.jpeg

 

Protestuesit e ndaluar janë:

-Rasim Koloshi, 23 vjeç, banues në Kukës.

-Rasim Onuzi, 38 vjeç, banues në fshatin Nangë, Kukës.

-Florin Onuzi, 35 vjeç, banues në fshatin Nangë, Kukës.

-Shaban Selmani, 60 vjeç, banues në Kukës.

-Zenel Matmuja, 48 vjeç, banues në Kukës.

-Adem Duraku, 59 vjeç, banues në fshatin Morinë, Kukës.

-Xhevahir Gashi, 33 vjeç, banues në fshatin Nangë, Kukës.

-Armand Ademaj, 28 vjeç, banues në Kukës.

-Edmond Matmuja, 21 vjeç, banues në fshatin Pobreg, Kukës.

-Elton Cengu, 39 vjeç, banues në Kukës.

-Lefter Rexhmati, 38 vjeç, banues në fshatin Bushat, Kukës.

-Shpetim Toda, 44 vjeç, banues në Kolsh, Kukës.

-Xhevahir Hereni, 51 vjeç, banues në Kukës.

-Shemsi Trota, 54 vjeç, banues në Shtiqen, Kukës.

-Vasil Laçi, 31 vjeç, banues në Kukës.

-Lulëzim Uka, 33 vjeç, banues në Kukës.

-Ervis Oruçi, 25 vjeç, banues në Kukës.

-Ardit Alidini, 21 vjeç, banues në Kukës.

-Fatos Harulla, 33 vjeç, banues në Kukës.

-Sajmir Trota, 33 vjeç, banues në Kukës.

-Lulzim Popa, 60 vjeç, banues në Kukës.

-Shkelqim Vata, 42 vjeç, banues në Surroj, Kukës.

-Abdi Haziraj, 49 vjeç, banues në Kukës.

Article Logic
Execution time: 0.0032989978790283