INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nëse keni probleme me zemrën mos e bëni kurrë këtë ushtrim [FOTO]

Nëse keni probleme me zemrën mos e bëni kurrë këtë ushtrim [FOTO]

Publikuar më: 12:27 06-06-2017

Qëndrimi “beton” është një nga ushtrimet më të ndjekura në palestër dhe është kthyer në një mit pasi gjithë supermodelet dhe emra të famshëm e praktikojnë.


Kjo sepse forcon dhe tonifikon muskujt njëkohësisht në gjithë trupin. Pavarësisht të mira që sjell, një pozicion kaq i vështirë për t’u mbajtur për një kohë të gjatë, mund të përbëjë një rrezik pë rata që kanë probleme me zemrën.

Qëndrimi “beton” është një ushtrim i fuqishëm pasi stabiliteti i trupit varet nga balancimi i gjithë peshës trupore në krahët dhe gishtat e këmbës, duke forcuar muzkujt e barkut për të mos e lënë trupin të bjerë poshtë.

Koha për këtë ushtrim këshillohet rreth 10 sekonda, pasi një kohë më e gjatë mund të shkaktojë dëme të mesit dhe shpinës kurrizore.

21-Effective-Plank-Exercises-To-Strengthen-Your-Body-3.jpg

Article Logic
Execution time: 0.002432107925415