INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ndahet nga jeta Mr.Bean? Ja si qëndron e vërteta

Ndahet nga jeta Mr.Bean? Ja si qëndron e vërteta

Publikuar më: 13:59 20-07-2018

Lajmet për vdekjen e aktorit të Mr. Bean, Rowan Atkinson, kanë qarkulluar në internet dhe menjëherë fansat e adhuruesit e tij kanë shprehur keqardhjen për ndarjen nga jeta e aktorit.

Por në të vërtetë, aktori është shëndoshë e mire, dhe lajmi nuk ishte gjë tjetër veçse një mashtrim për të vjedhur të dhënat personale në linkun ku qarkullonte ky lajm.

Në internet gjendej një artikull nga “Fox News” e nëse klikoje në këtë link me viruse dilte një faqe e cila tregonte një numër telefoni për të dalë prej saj, dhe në këtë mënyrë hacker-at vidhnin të dhënat personale të njerëzve deri tek llogaria bankare.

 rowannnn.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0037410259246826