INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
MTV shpall listën e kandiduesve për Video Music Awards, ja emrat

MTV shpall listën e kandiduesve për Video Music Awards, ja emrat

Publikuar më: 13:16 26-07-2017

Nominimet për Video Music Awards janë këtu! MTV shpalli nominimet ditën e djeshme për VMA.

Kendrick Lamar udhëheq turmën me 8 nominime për këngën dhe klipin e “Humble”, kurse Katy Perry dhe The Weeknd kanë nga pesë nominime secili. Këtu është lista e plotë dhe të presim kush do triumfojë të dielën e 27 Gushtit.

Video e Vitit

Kendrick Lamar – “HUMBLE.” (TDE/Aftermath/Interscope)
Bruno Mars – “24K Magic” (Atlantic Records)
Alessia Cara – “Scars To Your Beautiful” (Def Jam)
DJ Khaled ft. Rihanna & Bryson Tiller – “Wild Thoughts” (Epic Records/We The Best)
The Weeknd – “Reminder” (XO/Republic Records)

Artisti i Vitit

Bruno Mars (Atlantic Records)
Kendrick Lamar (TDE/Aftermath/Interscope)
Ed Sheeran (Atlantic Records)
Ariana Grande (Republic Records)
The Weeknd (XO/Republic Records)
Lorde (Republic Records)

Artisti më i mirë i ri

Khalid (RCA Records)
Kodak Black (Atlantic Records)
SZA (TDE/RCA Records)
Young M.A (3D)
Julia Michaels (Republic Records)
Noah Cyrus (Records)

Bashkëpunimi më i mirë

Charlie Puth ft. Selena Gomez – “We Don't Talk Anymore” (Atlantic Records)
DJ Khaled ft. Rihanna & Bryson Tiller – “Wild Thoughts” (Epic Records/We The Best)
D.R.A.M. ft. Lil Yachty – “Broccoli” (Atlantic Records)
The Chainsmokers ft. Halsey – “Closer” (Disruptor Records/Columbia Records)
Calvin Harris ft. Pharrell Williams, Katy Perry & Big Sean – “Feels” (Columbia Records)
Zayn & Taylor Swift – “I Don't Wanna Live Forever (Fifty Shades Darker)” (Republic Records)

Best Pop

Shawn Mendes – “Treat You Better” (Island Records)
Ed Sheeran – “Shape of You” (Asylum/Atlantic Records)
Harry Styles – “Sign Of The Times” (Columbia Records)
Fifth Harmony ft. Gucci Mane – “Down” (Syco Music/Epic Records)
Katy Perry ft. Skip Marley – “Chained To The Rhythm” (Capitol Records)
Miley Cyrus – “Malibu” (RCA Records)

Best Hip Hop

Kendrick Lamar – “HUMBLE.” (TDE/Aftermath/Interscope)
Big Sean – “Bounce Back” (Def Jam)
Chance the Rapper – “Same Drugs” (Chance the Rapper LLC)
D.R.A.M. ft. Lil Yachty – “Broccoli” (Atlantic Records)
Migos ft. Lil Uzi Vert – “Bad & Boujee” (300 Entertainment)
DJ Khaled ft. Justin Bieber, Quavo, Chance the Rapper & Lil Wayne – “I'm The One” (Epic Records/We The Best)

Best Dance

Zedd and Alessia Cara – “Stay” (Interscope)
Kygo x Selena Gomez – “It Ain't Me” (Ultra/Interscope)
Calvin Harris – “My Way” (Columbia Records)
Major Lazer ft. Justin Bieber and MØ – “Cold Water” (Mad Decent)
Afrojack ft. Ty Dolla $ign – “Gone” (Wall Recordings/Latium/RCA Records)

Best Fight Against the System

Logic ft. Damian Lemar Hudson – “Black SpiderMan” (Race & LGBTQ) (Def Jam)
The Hamilton Mixtape – “Immigrants (We Get the Job Done)” (Immigration) (Atlantic Records)
Big Sean – “Light” (Race) (Def Jam)
Alessia Cara – “Scars To Your Beautiful” (Body image) (Def Jam)
Taboo ft. Shailene Woodley – “Stand Up / Stand N Rock #NoDAPL” (Environment)
John Legend – “Surefire” (Immigration & Anti-Muslim hate) (Columbia Records)

Article Logic
Execution time: 0.0070619583129883