INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mësohet kur do të vendosë Gjermania për negociatat e Shqipërisë me BE-në, e zbuloni tani!

Mësohet kur do të vendosë Gjermania për negociatat e Shqipërisë me BE-në, e zbuloni tani!

Publikuar më: 14:19 18-09-2019

Në datën 26 shtator do të vendoset për hapjen ose jo për çeljen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në.

Ky propozim është bërë nga dy grupet më të mëdha parlamentare CDU dhe SPD.

Vetë kancelarja e Gjermanisë Angela Merket bëri me dije pas takimit të fundit me kryeministrin Rama se vendi i saj do të vendosë në fund të këtij muaji për nisjen e bisedimeve të Shqipërisë për anëtarësim në BE.

Dje, kryetari i Këshillit Europian Donald Tusk theksoi se Shqipëria e meriton të nisë negociatat për të hyrë në tregun e përbashkët Europian.

Article Logic
Execution time: 0.0029258728027344