INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mes lotësh dhe duatrokitjesh mijëra Italianë i japin lamtumirën e fundit Nadia Toffës [FOTO]

Mes lotësh dhe duatrokitjesh mijëra Italianë i japin lamtumirën e fundit Nadia Toffës [FOTO]

Publikuar më: 11:18 16-08-2019

Njërëz pa fund kanë marrë pjesë ditën e sotme për ti dhënë lamtumirën e fundit prezantueses Nadia Toffës në katedralen e Brescias.

toffa905-675x905.jpg

Një duartrokitje e gjatë ka shoqëruar mbërritjen e arkivolit ku miqtë dhe kolegët e saj i kanë dhënë lamtumirën e fundit Nadias.

auto_C_2_fotogallery_3101278_0_image1565948950.jpg

"Ajo hyri në zemrën e të gjithëve sepse ishte autentike, kokëfortë dhe këmbëngulëse. Naddia ishte e uritur dhe e etur për drejtësi”- është shprehur at Maurizio Patriciello gjatë mbatjes së meshës.

auto_C_2_fotogallery_3101278_2_image1565948951.jpg

auto_C_2_fotogallery_3101278_3_image1565948954.jpg

auto_C_2_fotogallery_3101278_7_image1565948955.jpg

Ju rikujtojmë se prezantuesja që rrëmbeu zemrën e të gjithëve Nadia Toffa ishte diagnostikuar para dy vitesh me kancer në tru, kjo sëmundje vdekjeprurëse i mori jetën në orët e para të 13 gushtit.

Luftoi gjithmonë me kokën lart, pa hequr për asnjë moment buzëqeshën e saj karakteristike që i bëri të gjithëve për vete.

Article Logic
Execution time: 0.0020511150360107