INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Me të qeshur hëëë? Hormoni ''i lumturisë'' do vijojë të jetë aktiv, MOTI e favorizon…

Me të qeshur hëëë? Hormoni ''i lumturisë'' do vijojë të jetë aktiv, MOTI e favorizon…

Publikuar më: 09:48 24-05-2019

Eksperët e shëndetit flasin gjithnjë për efektet pozitive të diellit në organizëm. Në stinën e pranverës ai aktivizion një hormon, që në gjuhë popullore quhet i lumturisë dhe ndikon pozitivisht në humorin tonë. E në fakt përgjatë gjithë ditës së sotme ju do të jeni të gëzua, pasi dielli në pjesën më të madhe të ditës do të shkëlqejë.
Vetëm në orët e pasdites mund të ketë pak vranësira mesatare deri të dendura që do të pasohen nga rreshje shiu dhe stuhi të izlouara. Era parashikohet do të jetë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 1.0–1.5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të kenë një rënie të lehtë në mesditë.
-Zonat malore 10/21°C
-Zonat e ulëta 14/26°C
-Zonat bregdetare 14/24°C

Article Logic
Execution time: 0.0035760402679443