INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Me siguri nuk e dinit! Enca, Era, Noizy, Xhensila dhe Ardian Bujupi janë nominuar në këtë festival ndërkombëtar! Votojini tani! [FOTO]

Me siguri nuk e dinit! Enca, Era, Noizy, Xhensila dhe Ardian Bujupi janë nominuar në këtë festival ndërkombëtar! Votojini tani! [FOTO]

Publikuar më: 19:25 30-08-2018

Wow! Votimi është ende i hapur!

Artistët shqiptarë kanë treguar se janë mjaft të suksesshëm dhe videoklipet e tyre marrin shumë klikime apo edhe shumë këngë prej tyre luhen në club-e të ndryshme në mbarë botën. Këtë herë 5 prej tyre janë nominuar në një event ndërkombëtar.
Bëhet fjalë për Bama Music Awards, event ndërkombëtar muzikor i prezantuar nga Daf Entertainment në Hamburg, Gjermani. Është krijuar për të nderuar artistë nga e gjithë bota dhe njëkohësisht për të bashkuar botën me diçka aq të bukur siç është muzika. Këtë herë të nominuar për çmime janë edhe shqiptarët Enca, Era Istrefi, Noizy, Xhensila Myrtezaj dhe Ardian Bujupi.
Për të votuar të preferuarin tuaj, klikoni në link-un më poshtë:

https://www.bama-music-awards.org/best-albanian-kosovar-act

enk.png

Article Logic
Execution time: 0.0037720203399658