INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mbreti i “Instagram-it”, mësoni më shumë rreth Dan Bilzerian dhe jetës së tij

Mbreti i “Instagram-it”, mësoni më shumë rreth Dan Bilzerian dhe jetës së tij

Publikuar më: 17:33 11-10-2018

Dan Brandon Bilzerian është i lndur më 7 Dhjetor, 1980, në Tampa të Florida-s.

Shkollën e mesme e ka mbaruar në Tampa, ndërsa në universitet ka studiuar për Biznes dhe Kriminologji, në Universitetin e Florida.

Ai ka dhe një vëlla tjetër të quajtur Adam dhe origjina e tij e vërtetë është nga Armenia.

Bilzerian ka qenë pjesë e programit SEAL, më i avancuari në ushtrinë amerikane, por nuk arriti të diplomohej në të.

Bilzeriani thuhet se ka një vlerë prej 150 milion dollarësh.
Ai e ka bërë pasurinë e tij nga trashëgimia e babait dhe duke luajtur poker

Thuhet se Dan Bilzerian ka bërë mbi 50 milion dollarë duke luajtur poker përgjatë 12-14 muajve.

Ai quhet mbreti i Instagram-it për shkak të jetës së çmendur, femrave lakuriq që ekspozon dhe armëve të ndryshme.

dan_bil_5.JPG

dan_bil_4.JPG

dan_bil_3.jpg

dan_bi_3.JPG

dan_bi_2.jpg

 

Article Logic
Execution time: 0.0057330131530762