INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Luiza Gega thyen rekordin kombëtar në Botërorin e Atletikës!

Luiza Gega thyen rekordin kombëtar në Botërorin e Atletikës!

Publikuar më: 21:41 30-09-2019

Luiza Gega është renditur e 9-ta në garën e 3000 m me pengesa në Botërorin e Atletikës që po zhvillohet në Doha.

Por me kohën 9:19:93 ajo ka thyer edhe rekordin kombëtar në këtë disiplinë, rekord që e pati vendosur po vetë.

Luiza Gega arriti të kualifikohej mes 15 atleteve më të shpejta të kësaj gare pasi u rendit në vendin e pestë në baterinë e dytë kualifikuese në garat e zhvilluara të premten duke regjistruar, një kohë kjo që ishte shumë më e shpejte edhe se ajo e 3 vendeve të para të baterisë pasardhëse dhe që i dha mundësinë asaj që të kualifikohej për më tej.

Article Logic
Execution time: 0.0075130462646484