INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS

Ligji Italian për call-center hyn në fuqi. Si penalizohet Shqipëria? [VIDEO]

Publikuar më: 15:35 03-04-2017

Në prill hyri në fuqi ligji Italian për call - center. E kjo përkthehet me më pak punë për shqiptarët dhe mbyllje të aktiviteteve. Efektet e para të tij kanë nisur, pasi 12 kompani kanë thënë se do ndërpresin paketat e shëbimeve me vendin tonë.
Aktualisht numri i të punësuarve kap shifrat e 25 mijë të rinjve. Të paktën llogaritet që 7 kompanitë kryesore të kenë të punësuar të paktën 10 mijë të rinj e ky grup rrezikon seriozisht.

Për më shumë informacion ndiqni kronikën e IN News…

Article Logic
Execution time: 0.002255916595459