INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Libri misterioz i Michelle Obama thyen rekord shitjesh në SHBA, shpallet libri më i shitur i vitit [FOTO]

Libri misterioz i Michelle Obama thyen rekord shitjesh në SHBA, shpallet libri më i shitur i vitit [FOTO]

Publikuar më: 12:01 02-12-2018

“Becoming” i ish-Zonjës së Parë, Michelle Obama është bërë libri më i shitur i nxjerrë këtë vit në SHBA. Vetëm 15 ditë pas publikimit janë blerë plot 2 milionë kopje në SHBA dhe në Kanada.

Lajmin e ka bërë të ditur pronari i shtëpisë botuese të librit, i cili u shpreh shumë krenar për këtë arritje të Michelle.

dfghjdfgvhfg.JPG

Shtëpia botuese tha se libri është gjithashtu një bestseller në shumë vende të tjera, duke përfshirë Australinë, Mbretërinë e Bashkuar, Francën, Gjermaninë, Korenë dhe Afrikën e Jugut.

Libri është një dritare në jetën personale të çiftit Obama para, gjatë dhe pas qëndrimit së tyre në Shtëpinë e Bardhë.

trhertyr.JPG

 

Në libër, ajo rrëfen për vështirësitë në martesën e saj me Barack, duke zbuluar se çifti ka pësuar një abort dhe më vonë përdori fertilizimin ‘in vitro’ (IVF) për të ngjizur dy fëmijët, Malia dhe Sasha.

dhdfgjdr.JPG

 

 

afsrgthetr.JPG

Article Logic
Execution time: 0.0084319114685059