INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ky ushqim po çmend internetin! Ja si ta realizoni në shtëpi

Ky ushqim po çmend internetin! Ja si ta realizoni në shtëpi

Publikuar më: 16:53 07-08-2018

Ushqimi është dashuria e parë dhe mbase një ndër të vetmet që zgjasin gjatë të gjithë jetës së një njeriu. Ai është shumë i nevojshëm dhe për hir të së vërtetës kush nuk e do një pjatë të shijshme. Sidoqoftë disa ushqime janë mjaft të çuditshme dhe mjaft të kërkuara.

Bostani i tymosur është një ndër ato gatime. Fillimisht ai u shpik nga një shef i mërzitur nga gatimi i mishit. Ideja pas tij është që të jetë një alternativë vegjetariane ndaj biftekut, por ja që në vend që të bëhej alternativë ai u kthye në një gatim viral.

Restoranti ka pasur një fluks të madh që atëherë dhe shefi tregon dhe mënyrën se si ai përgatit gatimin e tij ikonik. Për kuriozitetin tuaj ja ku keni një video shpjeguese në lidhje me Bostanin e Tymosur:

Më shumë në këtë kategori: « KafeIN/ Arti zbret në rrugë
»
Article Logic
Execution time: 0.0070910453796387