INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ky është dashnori ideal për një grua të martuar

Ky është dashnori ideal për një grua të martuar

Publikuar më: 11:52 18-10-2018
Disa studime thonë se tradhtia i bën mirë marrëdhënies në çift.
Sipas intv.al, këto janë gjërat që e bëjnë këtë “dashnor”  të duhurin për një grua të martuar e cila është në rrugën e saj drejt tradhëtisë.
1. Seks më i mirë
Meqë po flasim për femrat që tradhtojnë, ato zgjedhin një mashkull tjetër që i plotëson nevojat e saj seksuale.
2. Nuk ndihet më vetëm
Një ndër gabimet që bëjnë çiftet e martuara është se e lënë  shumë vetëm njëri-tjetrin. Dedikimi i tyre nuk është më si më parë, pasi i kap edhe rutina e martesës. Ky “dashnor” është aty me të  gjithmonë dhe nuk e lë të ndihet vetëm. 
3. Ai e di që është thjesht një “dashnor”
Nëse ai e ka të qartë pse është në jetën tuaj, atëherë mund të quhet “dashnori ideal”. Sipas intv.al  një grua e martuar nuk ka frikë se ai mund të bëhet pengesë në martesën e saj.  Mjafton që ai të dijë limitet e tij dhe kjo gjë është shumë e mirë.
4. Ai e bën të ndihet e vlerësuar më shumë
Fakti që ajo po shkon drejt tradhëtisë, nuk ndihet mjaftueshëm e vlerësuar nga bashkëshorti i saj. Nëse gjen dikë tjetër që e vlerëson më shumë, do jetë dashnori  që i duhet.
5. Nuk i kërkon llogari
Një femër e martuar që po tradhëton ndoshta është e lodhur nga dhënia e llogarisë ndaj bashkëshortit të saj. Sipas intv.al ky dashnor  nëse nuk i kërkon fare llogari për gjërat që ajo bën në jetë, është ideali. Pikërisht për këtë gjë  ka nevojë edhe ajo.
Burimi: Psychology Today
Përshtati: Anisa Bega
Article Logic
Execution time: 0.0034611225128174