INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ky është dashnori ideal për një grua të martuar. Do surprizoheni!

Ky është dashnori ideal për një grua të martuar. Do surprizoheni!

Publikuar më: 12:25 27-04-2017
Ekspertët në këtë artikull sqarojnë  disa karakteristika të dashnorit  ideal të një gruaje të martuar.
Madje disa studime thonë se tradhëtia i bën mirë marrëdhënies në çift. Sipas intv.al, këto janë gjërat që e bëjnë këtë “dashnor”  të duhurin për një grua të martuar e cila është në rrugën e saj drejt tradhëtisë.
 
1. Seks më i mirë
Ekspertët shtojnë se seksi  jo i mirë në çift i shtyn partnerët të shkojnë drejt tradhëtisë. Meqë po flasim për femrat që tradhëtojnë, ato zgjedhin një mashkull tjetër që i plotëson nevojat e saj seksuale.
2. Nuk ndihet më vetëm
Një ndër gabimet që bëjnë çiftet e martuara është se e lënë  shumë vetëm njëri-tjetrin. Dedikimi i tyre nuk është më si më parë, pasi i kap edhe rutina e martesës. Ky “dashnor” është aty me të  gjithmonë dhe nuk e lë të ndihet vetëm. Në këtë rast, burrat janë të zënë shumë me punë dhe nuk sakrifikojnë shumë të qëndrojnë me gratë e tyre dhe si pasojë e shtyjnë atë të gjejë dikë tjetër.
3. Ai e di që është thjesht një “dashnor”
Nëse ai e ka të qartë pse është në jetën tuaj, atëherë mund të quhet “dashnori ideal”. Sipas intv.al  një grua e martuar nuk ka frikë se ai mund të bëhet pengesë në martesën e saj.  Mjafton që ai të dijë limitet e tij dhe kjo gjë është shumë e mirë.
4. Ai e bën të ndihet e vlerësuar më shumë
Fakti që ajo po shkon drejt tradhëtisë, nuk ndihet mjaftueshëm e vlerësuar nga bashkëshorti i saj. Nëse gjen dikë tjetër që e vlerëson më shumë, do jetë dashnori  që i duhet.
5. Nuk i kërkon llogari
Një femër e martuar që po tradhëton ndoshta është e lodhur nga dhënia e llogarisë ndaj bashkëshortit të saj. Sipas intv.al ky dashnor  nëse nuk i kërkon fare llogari për gjërat që ajo bën në jetë, është ideali. Pikërisht për këtë gjë  ka nevojë edhe ajo.
Burimi: Psychology Today
Përshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.0040590763092041