INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
'Kush?' Këngëtarja e njohur shqiptare sapo tha se nuk e njeh dhe nuk e ka dëgjuar kurrë Taynën [VIDEO]

'Kush?' Këngëtarja e njohur shqiptare sapo tha se nuk e njeh dhe nuk e ka dëgjuar kurrë Taynën [VIDEO]

Publikuar më: 16:08 16-07-2019

Pikërisht kur mendonim se nuk kishte njeri që nuk e njihte Taynën në Shqipëri, Kosovë e vendet fqinje! 

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Merita Halili, ka qenë e ftuar ditën e sotme në emisionin “Rreze Dielli”.

Ajo është shpërngulur në Amerikë 23 vite më parë, por nuk ka hequr dorë kurrë nga muzika. Merita vazhdon të këndojë herë pas here në skenat prestigjoze ku dëgjohet muzika e Ballkanit.

Mirëpo, për shkak të mungesës së saj në vend për 23 vite me rradhë, këngëtarja nuk është njohur me të gjitha figurat e reja që kanë hyrë në tregun muzikor.

E pyetur se ç’mendim ka për reperen Tayna, Merita ka treguar se nuk e njeh dhe nuk e ka dëgjuar asnjëherë këtë emër.

“Nuk e njoh dhe nuk mund të jap një opinion. Të më fali goca, mund të jetë shumë e talentuar, por ngaqë kam 23 vjet në Amerikë, nuk e kam ndjekur.”- u shpreh këngëtarja.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0097570419311523
    array(1) { ["section"]=> string(103) "kush-kengetarja-e-njohur-shqiptare-sapo-tha-se-nuk-e-njeh-dhe-nuk-e-ka-degjuar-kurre-taynen-video-98734" }