INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kriza politike/ Meta thërret aleatët e PD-së, ja kur do të zhvillohet takimi

Kriza politike/ Meta thërret aleatët e PD-së, ja kur do të zhvillohet takimi

Publikuar më: 17:25 26-04-2019

Pas thirrjes publike që partitë e vogla i bënë Presidentit të Republikës Ilir Meta, për të thirrur një tryezë për zgjidhjen e krizës politike, ditën e martë në ora 11:00 pritet që kreu i Shtetit të zhvillojë një takim me krerët e PR, PDK, PBDNJ, LZHK dhe PPA-së.

Ashtu si dy vite më parë edhe këtë herë të vegjlit janë vënë në lëvizje për të bërë të mundur realizimin e një tryezë pozitë-opozitë për zgjidhje të krizës

Thirrja e aleatëve të Bashës erdhi pas takimit që patën një ditë më parë me ambasadorin e BE-së Luigji Soreca.

Article Logic
Execution time: 0.0022008419036865