INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
King Kong 3 – celular rezistent dhe ekonomik

King Kong 3 – celular rezistent dhe ekonomik

Publikuar më: 11:01 20-10-2018

King Kong 3 është smartphone i ri i markës Cubot që është duke u përgatitur për të komercializuar në fillim të tetorit. Është një pajisje veçanërisht e fuqishme që në të njëjtën kohë ofron një hardware të përditësuar dhe me një çmim të arsyeshëm.

Smartphoni është mundësuar nga një procesor okta-core i MediaTek, përkatësisht SoC MT6763T (Helio P23), i shoqëruar nga 4GB RAM dhe 64GB memorie të brendshme. Pajisja është e pajisur me një ekran 5.5 inç HD + në formatin 18: 9, një rear cam dyfishtë me sensorë të imazhit Sony 16 dhe 2 MegaPixel, një aparat fotografik përpara 13MP dhe një bateri 6,000 mAh.

Cubot ka krijuar një ekip të ri kërkimi dhe zhvillimi me qëllim krijimin e një strukture të vërtetë rezistente për këtë pajisje. Në të vërtetë, ka një trup të certifikuar IP68 që, përveç mbrojtjes nga zhytjet e ujit dhe pluhurit, bie me 1.5 metra lartësi dhe temperatura ekstreme (-30 ° C / + 60 ° C). Siç mund ta shihni nga imazhet, dizajni është i saktë dhe i fortë, i përsosur, prandaj, për përdorim jashtë apo në vendin e punës.

Instagram Banner

King Kong 3 është i bazuar në versionin operativ të sistemit operativ Android 8.1, ka një lexues të gjurmëve të gishtave, një modul NFC, një lidhje Type-C, një slot hibrid (dy SIM ose SIM dhe një MicroSD) dhe mbështet të gjitha rrjetet 4G globale.

Article Logic
Execution time: 0.0077779293060303
array(1) { ["section"]=> string(48) "king-kong-3-celular-rezistent-dhe-ekonomik-75938" }