INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
A jeni gati per nje celular Honor “REVOLUCIONAR”

A jeni gati per nje celular Honor “REVOLUCIONAR”

Publikuar më: 10:59 20-10-2018

Duket se Xiaomi me Mi MIX 3 të ardhshëm nuk është kompania e vetme që punon për lirimin e një smartphone me një mekanizëm rrëshqitës këtë muaj. Prodhuesi kinez i telefonit Honor me të vërtetë ngacmon të gjithë me një video që tregon dizajnin e Honor Magic 2 dhe se si punon mekanizmi rrëshqitës; jo se ishte e vështirë të imagjinohej.

Honor Magic 2 do të funksionojë është shumë e ngjashme me të ardhshmin Xiaomi Mi MIX 3. Të dy telefonat do të kenë me të vërtetë një mekanizëm mjaft të bukur që rrëshqet poshtë ekranit – ose deri kamera, në varësi të pikëpamjes – që lejon përdoruesin të punoj me të dyja kamerat e para së bashku me një sërë sensorësh.

Sipas Presidentit të Honor, Honor Magic 2, në fakt, do të jetë me të vërtetë spektakolar dhe do të përdorë IA (Inteligjenca Artificiale) për të ndihmuar përdoruesit të kenë një përvojë më të mirë. Plus ne supozojmë se do të paketojë një sensor për njohjen e fytyrës, e cila do të ishte fantastike.

Instagram Banner

Honor Magic 2 pritet të paketojë chipsetin e fundit të Huawei-t, Kirin 980, një skaner në ekran me gjurmë gishtash, një aparat fotografik të trefishtë të kamerës së pasme dhe 40W super-teknologji të ngarkimit të shpejtë.

Article Logic
Execution time: 0.0070509910583496
array(1) { ["section"]=> string(52) "a-jeni-gati-per-nje-celular-honor-revolucionar-75937" }