INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Jeni fëmijë i vetëm? Zbuloni çfarë parashikohet për ju!

Jeni fëmijë i vetëm? Zbuloni çfarë parashikohet për ju!

Publikuar më: 13:50 01-11-2018
Mesa duket ndikon në personalitetin e fëmijëve, nëse janë të vetëm, i mesmi apo fëmija i fundit pra më i vogli.
Sipas Intv.al, ekspertët kanë disa gjëra për të theksuar, që ndikon në të ardhmen e tij.
 
Fëmijë i vetëm
Disa ekspertë besojnë se fëmijët e vetëm janë në shumicën e kohës më të pjekur dhe të zotët e vetes së tyre. Kjo gjë ndodh, pasi ata janë gjithmonë të rrethuar nga më të mëdhenjtë. Sipas Huffington Post, doktori Gail Gross thotë se këta fëmijë kanë një tendencë për të qenë më të fortë dhe pavarur.
 
Gjithahtu ata marrin më mirë vendimet, sepse nuk kanë pasur dikë për të pyetur për të qenë më të sigurt. Prandaj, sipas intv.al mos i thoni më mamit pse nuk ju bëri me motër, ose vëlla, sepse edhe kështu mirë jeni.
Burimi: MSN
Përshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.0036218166351318