INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja për sa shitet në ankand pistoleta me të cilën u vetvra Van Gogh [FOTO]

Ja për sa shitet në ankand pistoleta me të cilën u vetvra Van Gogh [FOTO]

Publikuar më: 09:19 20-06-2019

Është shitur në një ankand në Paris arma me të cilën u vetvra piktori i famshëm Van Gogh.

Arma u shit 162.500 euro trefishi i shumës që ishte përcaktuar në fillim.

Ai që e bleu nuk ishte prezent por mori pjesë në ankand përmes telefonit dhe emri koleksionistit mbeti privat.

Arma është arma më e famshme në historia , një Lefaucheux me të cilën piktori holandez u vetvra në vitin 1890.

Artisti post-modernist në kulmin e shqetësimeve të tij vendosi t’i jepte fud jetës pikërisht përmes kësaj pistolete e cila u rigjet në vitet 60 nga një banor në fushat e Auvers Sur Oise, ku piktori u vetëvra.

pistolete.PNG

Article Logic
Execution time: 0.0035619735717773