INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja dita kur njeriu fle më mirë

Ja dita kur njeriu fle më mirë

Publikuar më: 13:44 29-07-2016

Një studim i kryer së fundmi në Britaninë e Madhe ka treguar se kush është dita kur njeriu fle më mirë.
Të gjithë po prisnit të ishte fundjavë, por gaboheni. Studimi mori të dhëna nga ritmi i zemrës së 5000 personave.
Në përfundim u treguan të dhëna që gjumi i natës së të martës duke u gdhirë e mërkura nuk është më i gjati, por në fakt ai që të qetëson më shumë. Nuk janë zbuluar arsyet pse ndodh kjo, por ka mundësi që ne të ndihemi më të relaksuar pasi kemi punuar dy ditët e para të javës. Ekspetët, shtojnë se në gjumin e së martës nuk ndikon as alkooli dhe as ushqimi i tepërt që kemi konsumuar në fundjavë.
Pra duhet ta harrojmë idenë se dita e martë është ditë tersi.

Article Logic
Execution time: 0.0031991004943848