INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja cilat janë vendet europiane ku pihet më shumë kokainë

Ja cilat janë vendet europiane ku pihet më shumë kokainë

Publikuar më: 11:21 08-05-2019

Shkencëtarët e Qendrës Europiane të Monitorimit për Drogë dhe Varësi kanë bërë një renditje se në cilat qytetet të Europës konsumohet më shumë kokainë.

Në dhjetëshen e parë të qyteteve që përdorin më shumë kokainë, 5 kanë qenë vetëm nga Zvicra ndërkohë që Barcelona mbetet e para.

Ja cilat janë disa nga vendet që kryesojnë listën dhe konsumimi për 1000 banorë.

1 Barcelona, Spanjë: 965 mg në ditë/1000 banorë

2Zyrih, Zvicër: 934 mg në ditë/1000 banorë

3 Antuerp, Belgjikë: 822 mg në ditë/1000 banor

4Holandë: 734 mg në ditë/1000 banorë

5Gjermani: 462 mg në ditë/1000 banorë

Article Logic
Execution time: 0.0027220249176025