INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ish-presidenti i Brazilit dënohet me 9 vite burg,

Ish-presidenti i Brazilit dënohet me 9 vite burg,

Publikuar më: 09:23 13-07-2017

Ish-presidenti brazilian, Luiz Inacio Lula Da Silva është akuzuar për korrupsion dhe është dënuar me nëntë vite e gjysmë burg.

Gjykatësi vendosi se mund të mbetet i lirë pas një apeli.

Lula ka mohuar pretendimet se ai ka marrë një apartament si ryshef në një skandal korrupsioni që lidhej me kompaninë shtetërore të naftës Petrobras.

Ish-presidenti tha se gjykimi është motivuar nga ana politike dhe ka mohuar cdo akuzë. Kjo është cështja e parë që gjykohet nga pesë akuzat kundër tij.

Article Logic
Execution time: 0.0035560131072998