INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
I gërryen deri në palcë, zbuloni cila është frika më e madhe për çdo shenjë të horoskopit/Pjesa 2

I gërryen deri në palcë, zbuloni cila është frika më e madhe për çdo shenjë të horoskopit/Pjesa 2

Publikuar më: 17:05 15-09-2019

Shenjat e zodiakut na tregojnë shumë për personalitetin tonë, por a e dini se ata mund të zbulojnë edhe frikën tonë më të thellë? Ditën e djeshme ju zbuluam se gjashtë shenjat e para të horoskopit jo vetëm që janë frikacake, por mund edhe t'i gërryejë paniku deri në placë nga situata të caktuara. Tani është momenti të zbulojmë gjashtë shenjat e dyta.

Akrepi

Akrepët kanë një intuitë të pabesueshme. Janë të vetmit në mesin e të gjitha shenjave të zodiakut që praktikisht nuk e njohin frikën dhe nuk është për t’u habitur! Nëse Akrepi zhvillon një fobi, ajo është shumë origjinale: për shembull frika e lojrave të fatit. Por mbi të gjitha, ata kanë frikë të zbulojnë sekretet e tyre.

Shigjetari

Shigjetari është i vendosur, i shoqërueshëm dhe tepër energjik, kështu që ata nuk mund të quhen frikacakë. Dhe pse Shigjetari është një shenjë që e do lirinë shumë, e njeh mirë klaustrofobinë (frika nga hapësirat e mbyllura).

Bricjapi

Bricjapi jeton nëse punon, dhe nëse ai punon, ai jeton. Njerëzit e kësaj shenje pëlqen të jenë vetëm. Ndoshta sepse brenda një Bricjapi krenar dhe i sigurt në vetvete shpesh fsheh një krijesë komplekse, me shumë frikë. Përveç kësaj, jeta e shumë Bricjapëve është helmuar nga hipokondria (frika për të marrë seriozisht të sëmuren).

Ujori

Të lindurit në shenjën e Ujorit janë jashtëzakonisht kurioz, me një imagjinatë të zhvilluar dhe një intuitë delikate. Ndoshta këto janë tipare të karakterit që e bëjnë këtë shenjë shoqërore ndonjëherë të kërkojë qetësi dhe vetmi. Dhe të gjithë, sepse Ujorët janë shumë të frikësuar nga dhimbja emocionale dhe fizike që të tjerët mund t’i shkaktojnë.

Peshqit

Peshqit janë kaq misteriozë saqë edhe duke komunikuar me ta për jetën, ju kurrë nuk mund të arrini në fund të thelbit të tyre. Përfaqësuesit e kësaj shenje kanë besim të fortë në misticizëm, që kontribuon në zhvillimin e frikës së tyre nga shpirtrat e këqij dhe gjithçka që është e panjohur.

Article Logic
Execution time: 0.0035779476165771