INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
HOROSKOPI JAVOR (22-28 PRILL)/ Zbuloni surprizat e mëdha që ju presin! Kujt do ti ecë vërtet TERS e kush do ketë FAT!

HOROSKOPI JAVOR (22-28 PRILL)/ Zbuloni surprizat e mëdha që ju presin! Kujt do ti ecë vërtet TERS e kush do ketë FAT!

Publikuar më: 16:56 21-04-2019

Dashi

Do t’ju duhet të ndihmoni të afërmit ose miqtë të zgjidhin problemet e tyre. Këto probleme mund të lidhen me jetën e tyre personale, e cila është nën presionin e ngjarjeve të ndryshme, intrigave, thashethemeve apo veprimeve të tjera me qëllim të keq kundër tyre. Ju duhet të kujdeseni për jetën tuaj të dashurisë dhe mbi të gjitha, të injoroni ndikimet e ndryshme negative ose ndërhyrjet nga njerëzit e tjerë. Këtë javë, kini kujdes se çfarë premtoni. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të përjetoni një ngjarje që do të ketë lidhje me një takim, mbledhje ose prezantim. Burrat do të marrin lajme që do t’u kërkojnë atyre të marrin në konsideratë dhe të ndërtojnë plane të reja. Gratë do të gëzojnë një takim ose një surprizë të këndshme lidhur me personin me të cilin ata kanë qenë së bashku në të kaluarën.

Demi

Këtë javë, jeta juaj e dashurisë do të jetë në bazë të ngjarjeve dhe përvojave interesante që lidhen me një marrëdhënie të re ose të vjetër romantike. Shumë prej jush do të duhet të marrin vendime të rëndësishme për shkak të një shansi që do të ndodhë këtë javë. Në shumicën e rasteve, ata do të shqetësojnë familjen tuaj ose rrethin tuaj të të afërmve të ngushtë. Java sjellë një festë familjare ose dasmë. Përfaqësuesit e pamartuar të shenjës së Demit do të presin ngjarje më dinamike, veçanërisht në jetën e tyre personale, ku një fillim i ri do të sjellë shpresën për një të ardhme më të mirë. Disa prej jush do të përjetojnë një ngjarje që lidhen me lindjen e një fëmije pas një periudhe trajtimi ose një shtatzanie të shumëpritur. Java do të sjellë lajme në lidhje me amësinë e ardhshme. Artikuj të ndryshëm të lajmeve që kanë rëndësi për ju do të ndikojnë emocionalisht javën tuaj. Burrat e Demit do të presin lajme në lidhje me pronën ose sendet personale, të cilat mund të jenë tuajat ose të të afërmve. Gratë do të përjetojnë një vonesë parash ose të një dokumenti që duhet të marrin.

Binjakët

Këtë javë do të keni angazhime lidhur me një të afërm. Java siguron përvoja të këndshme në lidhje me ngjarje të tilla si ditëlindje, ditë emri, fejesa, martesa, përvjetore, etj. Kjo do të jetë një javë e mirë për sukses në udhëtimet e biznesit. Sukseset do të arrihen edhe nga ata që kanë punë në lidhje me udhëtimin, transportin dhe turizmin. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të filluar një punë të re, veçanërisht nëse lidhet me lëvizjen në një qytet apo vend tjetër. Do të keni një problem në lidhje me një fëmijë apo të ri në familje. Kjo do të jetë një javë e tensionuar nëse puna juaj lidhet me fëmijët. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të keni më shumë kosto sesa të ardhura. Por paratë që do të shpenzoni do të jenë për gjëra të mira. Pengesa të përkohshme ose vështirësi në marrjen e parave do të lindin. Mund të kërkoni ndihmë nga një i afërm në çështjet tuaja financiare. Gratë binjakë do të kenë shumë për të menduar për këtë javë përpara se të marrin disa vendime të rëndësishme. Burrat do të kuptojnë faktin se ata janë në një periudhë të rëndësishme të jetës së tyre.

Gaforrja

Do të lindin mundësi interesante për ju. Planifikoni përparësitë dhe veprimet tuaja, të nxitura nga dëshira për të shfaqur aftësitë tuaja, dhe jo vetëm për të fituar më shumë para. Suksesi i kësaj jave do të jetë juaji dhe të ardhurat tuaja sigurisht do të jenë të mira. Gjatë javës ju do të keni marrëdhënie të rëndësishme ose interesante me njerëz në familjen tuaj që jetojnë në vendbanime të ndryshme. Do të keni një kohë të mirë për të përmbushur angazhimet tuaja profesionale. E njëjta vlen edhe për shfaqjet ose paraqitjet që kanë të bëjnë me karrierën ose edukimin tuaj. Njerëz të rinj do të shfaqen në rrethin tuaj nga kolegët, partnerët ose klientët gjatë javës. Gjatë javës do të mirëprisni mysafirë në shtëpinë tuaj nga familja juaj ose rrethi i miqve. Kostot për procedurat kozmetike ose restauruese, janë të mundshme. Burrat do të kenë një javë të mirë për pushime dhe aktivitete në natyrë. Gratë do të kenë komunikim të përmirësuar, shkëmbime emailesh me njerëz nga qytete dhe vende të ndryshme.

Luani

Këtë javë, do të përjetoni një ngjarje që lidhet me një grua që jeton në një qytet tjetër. Përvojat tuaja këtë javë, duke përfshirë ato që lidhen me lajmet apo sugjerimet, do të përcaktojnë zhvillimin e planeve të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Ju jeni gati të takoni njerëz të rinj. Kjo javë sjell një dashuri të re, një aventurë të re romantike ose flirt, veçanërisht për ata që janë duke kërkuar ose kanë nevojë për emocione të tilla. Shumë prej jush do të marrin një udhëtim që do të jetë tepër i ndërlikuar emocionalisht. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të ketë një tension të lidhur me të holla që ju duhet të merrni ose të dërgoni afër ose larg. Një intrigë, një përpjekje manipulimi që do t’ju vërë në një situatë të komplikuar në vendin tuaj të punës. Mos u kushtoni vëmendje thashetheme ose notave të ashpra në vendin tuaj të punës. Mos lejoni që një informacion i tillë të përcaktojë veprimet dhe vendimet tuaja. Burrat e Luanit do të kenë mundësinë të rifillojnë planet e tyre të shtëpisë ose të pronës. Gratë do të jenë në gjendje të presin sukses në planet e shtëpisë dhe familjes.

Virgjëresha

Nëse lindni nën shenjën e Virgjëreshës këtë javë do të flisni në shtëpi për çështje të rëndësishme që ndikojnë në të ardhmen e një anëtari të familjes suaj ose të një të afërmi tjetër që jeton jashtë shtëpisë. Është e mundur që disa biseda të lidhen me një subjekt delikat, një sekret familjar dhe një temë që zakonisht nuk ju pëlqen të flisni. Është mirë të jeni më të kujdesshëm me emocionet tuaja këtë javë. Jini të kujdesshëm kur jepni ose merrni para nga një person që nuk e njihni mirë ose që ka një reputacion të dyshimtë. Disa prej jush do të kujdesen për shëndetin e fëmijëve. Miku juaj do të ketë probleme serioze gjatë javës. Mund të kenë një lidhje me paraqitjen e një padie ose ndonjë sfidë tjetër jetësore. Burrat do të shkaktojnë një mosmarrëveshje, një konflikt, dhe njëkohësisht një tension më të madh në lidhje me paratë ose një dokument financiar.

Peshorja

Këtë javë, biseda apo ngjarje të rëndësishme do të lidhen me jetën tuaj personale, dashurinë ose martesën. Do të jeni në gjendje të habisni një të dashur me një dhuratë, blerje ose ndonjë gjë tjetër. Shumë do të bëjnë një udhëtim, që do të shkaktojë tensione ose mosmarrëveshje në jetën e përditshme. Është e mundur që këtë javë të takoni dikë nga një vend tjetër. Në përgjithësi, gjatë javës do të keni kontakte të rëndësishme me njerëzit nga larg ose me të huajt në vendin ku jetoni. Do të shqetësoheni nga lajmet e shëndetit të një personi që ka probleme shëndetësore për një kohë të gjatë. Do të keni ëndrra lidhur me një person të vdekur. Lajmet dhe ngjarjet e mira gjatë javës do të lidhen me paratë, dokumentet financiare, sugjerimet për pagesë më të mirë ose punë shtesë me pagesë. Gratë e Peshores do të përjetojnë sukses ose do të fitojnë një mundësi të re për të udhëtuar.

Akrepi

Do të ishte mirë që të planifikoni paraprakisht takimet tuaja gjatë javës. Emocionet e këndshme lidhen me një ftesë për një mbledhje. Shumë do të përjetojnë suksese në lidhje me fëmijët. Vendimet e rëndësishme që do të bëni këtë javë do të përcaktojnë zhvillimin tuaj të jetës deri në fund të vitit. Do të merrni informacion lidhur me ngjarjet tashmë të përjetuara që do të lehtësojnë shqetësimet tuaja se keni bërë një gabim, keni ofenduar dikë. Gradualisht do të njiheni me njerëz të rinj dhe interesantë nga të cilët do të keni diçka për të mësuar. Gjatë javës do të ndaheni përkohësisht me një të afërm për shkak të udhëtimit, mësimeve, biznesit, vizitave etj. Java sjell një çështje interesante dashurie për gratë e Akrepit. Meshkujt që kanë fëmijë ose nipër e mbesa do të duhet të bëjnë premtimin e tyre.

Shigjetari

Do të përqendroheni në gjëra urgjente ose më të vështira për të zbatuar angazhimet që lidhen me familjen tuaj. Java do ketë ngjarje të ndryshme familjare që do ta bëjnë marrëdhënien tuaj me të afërmit tuaj më dinamike dhe emocionale. Takimet tuaja këtë javë do të jenë më shumë relaksuese. Ju do të dëshironi të takoheni me miqtë nga rrethi juaj, prej të cilit do të prisni energji më pozitive ose do të shkëmbeni informacion të rëndësishëm. Në punën tuaj do të mbështeteni tek njerëzit (kolegët ose klientët) që tashmë i njihni ose i besoni. Ndoshta do të ketë përgjegjësi shtesë, ose një takim biznesi. Shqetësimet tuaja këtë javë nuk do të jenë të reja, ato kanë qarkulluar në mendimet tuaja për një kohë të gjatë dhe do të lidhen më tepër me shqetësimet për të ardhmen tuaj. Burrat e Shigjetarit do të tentojnë të shohin probleme aty ku nuk ekzistojnë. Gratë do të presin një dokument ose një konfirmim të parave të gatshme në buxhetin personal ose familjar.

Bricjapi

Para jush është një javë në të cilën do të filloni gradualisht zgjidhjen e gjërave në jetën tuaj që kanë penguar zhvillimin deri tani. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të përjetoni ngjarje të papritura që do t’ju sjellin një zgjidhje natyrore për çështje të rëndësishme për ju. Konfliktet me njerëzit rreth jush do të krijojnë tension të panevojshëm në marrëdhënien tuaj. Mendohuni mirë. Ju nuk keni nevojë për një stres të tillë në jetën tuaj. Shëndeti juaj mund të jetë i paqëndrueshëm ose disi i prekur nga tensioni në jetën tuaj të përditshme. Gjatë javës do të keni një bisedë shumë delikate ose të rëndësishme me një njeri që do të testojë durimin tuaj ose durimin e tij. Këtë javë, ju do të keni mundësi të bëni përparim, por vetëm me mobilizim të mjaftueshëm dhe ambicie nga ana juaj. Kjo është një periudhë e fortë kohe që nuk duhet humbur. Gratë e Bricjapit do të përqendrohen në ngjarje të ndryshme në jetën e një djali, nipi, burri apo partneri intim.

Ujori

Tani gjërat e vogla do t’ju sjellin një buzëqeshje dhe humor të mirë. Ju do të kuptoni koston e jetesës të shkaktuar nga ju. E kaluara do t’ju kujtojë çdo ditë, përmes takimeve të herëpashershme dhe telefonatave. Ju do të jeni të mërzitur për lajme në lidhje me vjedhjet, mashtrimet ose probleme të tjera të ngjashme në jetën e miqve ose të afërmve. Java do të përgatisë për ju surpriza të ndryshme ose ndryshime në planet tuaja në një drejtim krejtësisht të ndryshëm nga ajo që prisni. Por ndoshta surpriza më e madhe do të ndodhë në shtëpinë tuaj. Ju do të keni një kohë të mirë për të zgjidhur çështjet e pronësisë ose për t’u kujdesur për një pronë që zotëroni. Do të jeni në gjendje të bëni ndryshime të rëndësishme në shtëpinë tuaj që janë të lidhura kryesisht me pajisje më të mira ose zëvendësimin e pajisjeve shtëpiake të rëndësishme. Burrat do të kenë një periudhë të fortë në të cilën do të arrijnë rezultate me lehtësi, por jo me përtaci.

Peshqit

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, para jush është një javë dashurie, harmonizimi i marrëdhënieve tashmë të vendosura ose kërkimi i një çështjeje të re dashurie. Do të ketë zhvillim dhe në shumicën e rasteve do të jetë në një drejtim pozitiv për ju. Një i afërm i rritur do t’ju angazhojë me një favor ose do të kërkojë një premtim nga ju. Në përgjithësi, mund të presësh një javë interesante, por pa ndonjë ngjarje dramatike. Kjo do të jetë një kohë e mirë për punët tuaja financiare, për të marrë një rrogë, tarifë ose të ardhura të tjera. Megjithëse nuk keni asnjë shpresë për ngjarje të mëdha gjatë këtyre shtatë ditëve, fati juaj do të jetë në shumë aspekte: karrierë, dashuri dhe familje. Ngjarjet e vogla në dukje do të përcaktojnë momentet e ardhshme të rëndësishme në jetën tuaj. Kjo javë do të kërkojë një veprim më të ngadaltë nga ana e grave, me detaje ose shumë reflektime mbi vendimet që do të merrni. Burrat do të përqëndrohen kryesisht në aspektet financiare dhe materiale të jetës, dhe çdo ngjarje tjetër do të mbetet pothuajse pa u vënë re për ta.

Article Logic
Execution time: 0.0044989585876465