INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
HOROSKOPI JAVOR (17-23 QERSHOR) sipas Paolo Fox/ Zbuloni me DETAJE çfarë do të ndodhë me 12 shenjat e ZODIAKUT gjatë kësaj jave!

HOROSKOPI JAVOR (17-23 QERSHOR) sipas Paolo Fox/ Zbuloni me DETAJE çfarë do të ndodhë me 12 shenjat e ZODIAKUT gjatë kësaj jave!

Publikuar më: 10:12 17-06-2019

DASHI

Puna dhe marrëdhëniet ndërpersonale janë të vështira për t’u menaxhuar këtë javë. Ju duhet të bëni shumë përpjekje për të mbajtur marrëdhënie të mira me ata përreth jush dhe kjo situatë kërkon që ju të mendoni mirë para se të veproni. Të jeni më rigorozë dhe të keni më shumë durim do të jetë shumë e dobishme për ju, por ju keni vështirësi të kufizoheni nëse nuk keni një qëllim konkret. Planeti Mars ju bën më spontanë, më vitalë, më të shpejtë, më entuziast. Horoskopi javor ju këshillon të ndiqni idetë tuaja, edhe nëse realizimi i tyre mund të jetë i komplikuar, sepse këto energji kanë vështirësi në dakordësimin me natyrën tuaj të thellë. Ju jeni plot energji për t’u përballur me tensionet e familjes dhe për të jetuar dashurinë në një mënyrë më të kënaqshme. Në punë mund të tregoni aftësitë tuaja të shumëfishta. Mos hezitoni të kërkoni ndihmë nëse keni nevojë për të.

DEMI

Dielli ndihmon jetën tuaj të përditshme, punën tuaj dhe marrëdhëniet tuaja. Asgjë nuk mund të dëmtojë mjedisin e punës në veçanti. Në dashuri këtë javë ju do të bëni ndryshime, dyshimet tuaja do të lënë vendin një harmonie të bukur sentimentale! Një dyshim i pabazuar kishte krijuar tension, por tani besimi është më i fortë se më parë. Në punë ndiheni më të lirë për të vepruar dhe ju duhet të shfrytëzoni këtë mundësi për të rinovuar përpjekjet tuaja dhe për të shtyrë më tutje kufijtë tuaj. Duhet të flisni me vendosmëri në nivelet më të larta. Qielli sipas horoskopit të javës së ardhshme ju ekspozon ndaj një polemike të fortë.

BINJAKET

Tranziti i Jupiterit përballë Diellit ju shtyn në një tepricë optimizmi dhe sigurie. Ju gjithashtu mund të ndiheni të pakënaqur. Ju ndjeni sikur nuk keni atë që meritoni, nuk keni një alternativë të vlefshme dhe përpiqeni të vini në pah veten, duke theksuar rëndësinë e përpjekjeve tuaja. Në dashuri, nëse jeni vetëm, futuni në lojë më shumë dhe përpiquni të shikoni me kujdes atë që po ndodh rreth jush. Nuk është kurrë tepër vonë për të bërë gjërat më mirë. Ju nuk duhet të keni frikë nga vetmia, ky qiell e forcon ndjeshmërinë tuaj dhe ju siguron sukses. Në punë mund të mbështeteni në një qiell që inkurajon fuqishëm projektet tuaja. Ju duhet të përpiqeni të vazhdoni sa më qetësisht të jetë e mundur drejt qëllimeve tuaja pa bërë zgjedhje të rrezikshme.

GAFORRJA

Horoskopi javor sinjalizon se Mërkuri ju lejon të ndiqni dhe të keni lidhje me projektet tuaja. Sigurimi i vazhdimësisë në jetën familjare do të jetë thelbësor. Ndikimi i Merkurit ju lë lirinë për të vepruar në kryerjen e projekteve të punës, fati është me ju. Në dashuri, merrni iniciativa, përpiquni të bëni marrëdhëniet tuaja në mënyrën më të mirë të mundshme. Ju i kuptoni më mirë pritshmëritë tuaja, jeni në rrugën e duhur për të arritur qëllimet që keni. Ju jeni të guximshëm dhe keni ide origjinale dhe konstruktive. Në punë energjia juaj më në fund është kthyer! Fillimi i javës është pak i lodhshëm, por sa më shumë ditë kalojnë, aq më shumë e gjeni dinamizmin tuaj. Nëse nuk keni një projekt të caktuar, një ndryshim i papritur mund t’ju befasojë.

LUANI

Disa krahasime janë të nevojshme. Ju keni sfida për të kapërcyer që të shtyni drejt pranimit idetë tuaja dhe t’i vendosni ato në zbatim. Horoskopi javor tregon që ndikimi i Uranit ju lejon të gjeni paqen e brendshme, duke vepruar sipas dëshirave tuaja të thella. Lajm i mirë po vjen në dashuri. Partneri juaj është më i përshtatshëm për nevojat tuaja, jeta juaj emocionale jeton në një rimëkëmbje. Ju jeni argëtues dhe rrëzëllitës. Çelësi i suksesit tuaj është vetëm një: përvoja juaj. Në fakt, e kontrolloni menaxhimin dhe cilësinë, optimizimin dhe inovacionin në mënyrë shumë efektive. Jeni të motivuar, ndiheni rehat dhe bëni punën tuaj me kënaqësi. Ju mund t’i jepni vetes një pushim të merituar.

VIRGJERESHA

Horoskopi javor nga 17 qershori 2019 tregon se marrëdhëniet tuaja me të tjerët janë të thella dhe nuk doni të humbni kohë me njerëz që nuk përshtaten me këtë ndjeshmëri. Ju do të jeni të papërmbajtshëm, duke dashur të hiqni zinxhirët e vjetër që ndoshta nuk i keni ditur se i keni patur. Në dashuri ju përpiqeni ta formalizoni historinë tuaj në sytë e gjithsecilit. Nëse nuk jeni penguar nga probleme më të parëndësishme, ju takon të hapni debatin për të ndërtuar dhe pastaj të arrini një ideal të jetës në çift që ju përshtatet. Në punë, nëse keni qenë në kërkim për një kohë të gjatë për të ndryshuar drejtimin ose rinovuar punësimin tuaj, do të jeni në gjendje të vlerësoni alternativa dhe stimuj interesantë. Qielli ju ballafaqon me sfida të caktuara dhe ju do të keni mundësi të tregoni se sa vlerë keni.

PESHORJA

Njerëzit do të kenë një qëndrim më pak akomodues gjatë ditëve të ardhshme. Me hyrjen e Mërkurit, tonet bëhen më të vështirë dhe konfliktet mund të ndizen më kollaj. Mos e humbni kohën dhe energjinë, duke dashur të impononi pikëpamjen tuaj. Në dashuri për horoskopin javor ju mund të mbështeteni në yje të mira. Mos u mundoni të kontrolloni tjetrin. Besoni më shumë dhe do të shihni se do të merrni rezultate më të mira. Në punë, mendoni për gjëra të thjeshta dhe të mundshme. Këtë javë shfaqeni me një mijë ide në mendje. E ardhmjha juaj ju ju intereson gjithnjë e më shumë dhe nuk ju mungon guximi apo energjia për të rritur përpjekjet tuaja. Megjithatë, mos hezitoni të kërkoni mbështetjen e atyre që janë përreth jush.

AKREPI

Horoskopi javor tregon raportin e disonancës që lidh Marsin me shenjën tuaj të zodiakut. Nëse dëshironi t’i shmangni vështirësitë, është koha për të hedhur një hap prapa, përpara marrjes së një vendimi. Java tjetër ju jep mundësinë të mendoni thellësisht për pritjet tuaja në dashuri dhe ato të partnerit tuaj. Ju keni tërheqje të fortë, janë të favorizuar takimet për ata që janë vetëm. Aktiviteti juaj po forcohet në punë, investimet tuaja janë të dobishme. Sidoqoftë, ka shumë lodhje, kështu që puna është më pak efikase, ju jeni më pak të motivuar dhe duhet të jeni të kujdesshëm. Por ka një lajm të mirë: tensioni në punë qetësohet para fundjavës.

SHIGJETARI

Horoskop i javës pozitiv, forca juaj kryesore qëndron në krijimtarinë tuaj. Urani ju shtyn të jeni më të pavarur. Siguria juaj e re do të jetë një burim i rëndësishëm: tani e dini qartë se çfarë doni. Është një qiell i bukur për ata që duan të kënaqen. Pasioni është zgjuar dhe kjo ju jep një bukuri të parezistueshme. Është koha për të kontaktuar partnerin duke u përpjekur për të krijuar një dialog konstruktiv. Askush nuk do të përpiqet t’ju ndalojë në punë, nuk keni nevojë të jeni tepër kritikë për të marrë atë që dëshironi! Qielli forcon kreativitetin tuaj dhe ju bën të pandalshëm! Asgjë dhe askush nuk mund t’i rezistojë hijeshisë dhe fuqisë suaj të bindjes. Kjo është koha për të kërkuar atë që keni hak.

BRICJAPI

Horoskopi i javës së 17 qershorit 2019 tregon se në ditët në vijim do të ketë diskutime konstruktive me partnerët dhe kolegët, por mbi të gjitha me partnerin tuaj. Ditët do të jenë pak më shumë të ethshme, por kjo është një kohë e mirë për të lënë veten të lirë, pa u përpjekur për të kontrolluar gjithçka. Jeta juaj sociale lidhet drejtpërdrejt me jetën tuaj emocionale, ka tension, ndoshta për shkak të disa keqkuptimeve. Mos u mbyllni. Disa diskutime janë gjithashtu një mundësi për të përmirësuar funksionimin e marrëdhënies tuaj. Ju kujdeseni për pavarësinë tuaj dhe dëshironi të merrni admirimin e të tjerëve, pa deleguar asgjë. Kini kujdes të mos jeni shumë arrogantë!

UJORI

Eshtë ende e nevojshme të reflektoni mirë para se të jeni në gjendje të ndërmerrni veprime efektive. Por durimi mungon, projekte të ndryshme po ushtrojnë presion mbi ju, merrni kohë për të vënë rregull. Ortakët dhe kolegët do t’ju mbështesin në nismat tuaja. Ky është një qiell që ju fton për të thelluar marrëdhënien tuaj. Çiftet që e duan njëri-tjetrin, ndërtojnë nga asgjëja dhe shikojnë së bashku në të njëjtën drejtim. Në punë, edhe nëse nuk ju kërkohet, jeni të vendosur të bëni më të mirën që mund të bëni për një përshtypje të mirë me dikë që ka rëndësi. Puna juaj do të shpërblehet, do të merrni konfirmime.

PESHQIT

Disa keqkuptime mund të shkaktojnë probleme brenda familjes. Konflikte të vogla të pazgjidhura mund të rishfaqen dhe të krijojnë një gjendje acarimi. Kushtojini vëmendje xhelozive të vogla që mund të shkatërrojnë marrëdhënien tuaj romantike. Injoroni zërat që ju destabilizojnë. Në punën tuaj, tregoni frymën sipërmarrëse, por mos u bëni shumë kërkues ndaj të tjerëve. Tregoni atë që jeni të aftë të bëni. Tregoni vullnetin tuaj të mirë dhe përgatituni të korrni frytet e punës tuaj.

Article Logic
Execution time: 0.0042650699615479