INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Google Assistant tani në dy gjuhë.

Google Assistant tani në dy gjuhë.

Publikuar më: 15:12 11-09-2018Google dhe smartphonet Android tani kanë mundësinë të flasin dy gjuhë pa ndërruar account. Google shprehet se ka punuar fort që nga muaji Shkurt i këtij viti dhe tani më në fund arriti të krijoj këtë update.Qe nga fillimi i Shtatorit dhe tani përdoruesit kanë mundesinë të zgjedhin midis gjuhës angleze,spanjolle,franceze,gjermane,italiane dhe japoneze.

Instagram Banner

Duke qënë se në Amerike as 20% e popullsisë nuk flasin anglisht duam të jemi më afer cdo përdoruesi dhe familje edhe në gjuhë të tjera,shprehet kompania.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0077919960021973
    array(1) { ["section"]=> string(39) "google-assistant-tani-ne-dy-gjuhe-71313" }