INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Fytyra e re e ''Sportitalia'', kush është modelja shqiptare seksi që po ''çmend'' italianët [FOTO]

Fytyra e re e ''Sportitalia'', kush është modelja shqiptare seksi që po ''çmend'' italianët [FOTO]

Publikuar më: 12:50 28-02-2019

Bukuri e rrallë, mesdhetare e atyre që të bëjnë për vete. Në pak muaj modelja tërheqëse Jori Delli, ua ka vjedhur zemrën teleshikuesve, aq shumë sa është shndërruar në një nga fytyrat e femrave më të vlerësuar të botës së sportit më të dashur, futbollit.

Në rrjetet sociale, së fundmi ajo është duke bërë namin me shtimin e ndjekësve në profilin e saj të Instagram-it. Ndjekësit rriten gjithnjë e më shumë çdo ditë, ashtu si dhe popullariteti i saj. Jori ka lindur në Parma dhe, përveç gazetare, ajo është gjithashtu një blogere. Por nuk mbaron, bukuria e saj gjithashtu e udhëhoqi atë edhe të punojë me orar të plotë si modele. Por kush është Jori Delli?

Ajo u bë e njohur në Sportitalia gjatë kësaj vere. Përveç të qenit një gazetare e mirë, Delli shfrytëzon bukurinë e saj të jashtëzakonshme dhe gjithashtu punon si modele dhe blogere në Instagram. Ajo vjen nga qyteti i Parma, por origjina e saj është shqiptare dhe është 23 vjeç.

ult.jpg

 

Ne ende dimë shumë pak për jetën e saj private, por duke shikuar fotot e tij të Instagram, kuptojmë se kjo llogari arrin të nxjerrë një profil të mirëfilltë të bukur të Jorit. Përveç pasionit të tij për futbollin, Jori është një femër shumë e pasionuar pas fitnesit dhe studion për Inxhinieri në Universitetin Politeknik të Torinos. 23-vjeçarja ka shfaqur simpatinë për kuqezinjtë e Milanit dhe tashmë është një yll në ngjitje në shtetin fqinj.

paus.png

 

Për Jorin kan shkruar edhe mediat ndërkombëtare, siç mund ta shihni në fotot e mëposhtme.

ddelj.png

sport.png

daht.png

Article Logic
Execution time: 0.0036239624023438