INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Femrat e dehura bëjnë këto 6 gabime. Do shkriheni së qeshuri!

Femrat e dehura bëjnë këto 6 gabime. Do shkriheni së qeshuri!

Publikuar më: 12:45 07-03-2018
Shumica e njerëzve kanë qenë të paktën një herë në jetë të dehur.
Ekspertët, sipas intv.al  kanë veçuar faktin si reagojnë femrat kur janë të dehura.
 
1. Jo, nuk të urrej! Unë seriozisht kurrë nuk të kam urryer!
Kur  femrat  janë në gjendje të  dehur me miqtë e tyre, një ndër gjërat që përmendet është urrejtja. Ndoshta i kujtohet ndonjë keqkuptim që kanë pasur së bashku dhe këtu jepet mundësia për t’u  shprehur lirshëm, se në fakt nuk ndjejnë urrejtje.
2. Meshkujt shkatërrojnë çdo gjë
Një ndër gjërat që femrat duan të shprehen, sidomos kur janë të dehura është mënyra si një mashkull është sjellë me to. Në këtë rast, është një femër e zhgënjyer nga partneri dhe vetëm shan mënyrën si është sjellë me të, duke e fajësuar.
3.  Le të shkojmë në një vend  më të mirë
Ato ndodhen në një vend dhe janë mërzitur duke qëndruar atje.  Ato  tashmë janë të dehura dhe  preferojnë të frekuentojnë një vend tjetër, ku ndoshta muzika dhe njerëzit janë më të mirë. Në mendjen e tyre nuk ka ndonjë arsye pse duan të shkojnë diku tjetër, ato thjesht preferojnë të shohin diçka ndryshe.
4. Ai qenka shumë i mirë, por nuk kam guxim t’i flas
Kur ato janë duke festuar diku dhe janë në gjendje të dehur, ndodh që pëlqejnë dikë. Kur ato e pëlqejnë shumë, shprehen te miqtë edhe për pasigurinë që kanë për t’ja thënë troç. Në atë moment ato nuk e dinë çfarë të bëjnë, por e sigurt është që miqve ja thonë si ndihen në lidhje me personin që po e pelqejnë kaq shumë. Më pas varet nga karakteri i tyre nëse shkojnë direkt dhe takojnë personin që kaq shumë e pëlqejnë. Se çfarë ndodh më pas, nuk i dihet!
5. Jam skandal tani
Në gjendje të dehur, ka femra që e kuptojnë se po veprojnë më të lirshme se zakonisht. Ato e kuptojnë veten e tyre, por nuk e frenojnë dot veten, edhe pse e dinë çfarë po ndodh.
6. I dërgojnë mesazh ish-it ose ndonjë personi që pëlqejnë
Një nga gabimet që zakonisht njerëzit bëjnë kur janë të dehur është se dërgojnë mesazhe dikujt që nuk duhet. Pasojat shihen ditën tjetër dhe ndjenja e pendesës është e madhe. Gjërat që nuk i shprehin dot esëll, i shprehin kur janë të dehura. 
Burimi: MSN
Përshtati: Anisa Bega
 
 
Article Logic
Execution time: 0.0034911632537842