INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Falimenton gjiganti i modës! Cavalli mbyll dyqanet pa asnjë paralajmërim [FOTO]

Falimenton gjiganti i modës! Cavalli mbyll dyqanet pa asnjë paralajmërim [FOTO]

Publikuar më: 14:03 04-04-2019

Pak pasi njoftoi se po përpiqet të nënshkruajë një marrëveshje me një investitor për të parandaluar falimentimin, Roberto Cavalli ka mbyllur dyqanet e tij në SHBA dhe ka pushuar punonjësit pa asnjë paralajmërim.

Marka e njohur e modës me bazë në Firence, e famshme në mbarë botën, njoftoi më 29 mars se kishte për qëllim të paraqiste një plan për të lejuar biznesin të vazhdojë ndërsa kërkonte investime të reja.

“New York Times” raporton se Cavalli mban 10 pëqindëshin e fundit të markës, ndërkohë që drejtori i fundit kreativ i Cavalli-t, Paul Surridge, u largua javën e kaluar pas dy vjetësh si pjesë e shtëpisë së modës.

thjredjtr.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0050430297851562