INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ekspertët japin alarmin për të gjithë. 5 Llojet e njerëzve që ju shkatërrojnë jetën!

Ekspertët japin alarmin për të gjithë. 5 Llojet e njerëzve që ju shkatërrojnë jetën!

Publikuar më: 11:08 10-04-2017
Gjatë jetës, të gjithë ndesheni me njerëz të ndryshëm, por duhet të dini  të përzgjidhni mirë.
Nëse nuk ndiheni mirë në shoqërinë e dikujt, sipas intv.al duhet të veproni, pra t’i shmangni. Ja lista e këtyre personave, që duhet t’i qëndroni larg:
 
1. Njerëzit që bëjnë vetëm thashetheme
Nëse bëjnë thashetheme gjatë gjithë kohës për të tjerët, me siguri do bëjnë edhe për ju. Edhe nëse ju nuk dëshironi të merreni me jetën e të tjerëve, sipas intv.al duke qëndruar me këta njerëz, edhe ju do bëheni të tillë. Kujdes!
2. Njerëzit që bëjnë vetëm “ viktimën”
Këta persona i vënë fajin gjtihmonë të tjerëve për dështimet në jetën e tyre. Ata e quajnë veten e tyre fatkeq, sepse askush nuk ja vë në dukje vlerat që kanë. Përgjithësisht, është e lodhshme t’i dëgjosh, prandaj mundohuni të merrni sa më pak energji negative nga këta persona.
3. Njerëzit që nuk ju kushtojnë vëmendjen e duhur
Këta persona fokusohen vetëm te vetja e tyre dhe nuk interesohen të dinë çfarë bëhet  me jetën tuaj. Ju keni rolin e atij që vetëm dëgjoni dhe aprovoni, ndërkohë mbusheni me pakënaqësira. Në një shoqëri, të dy duhet të dëgjojnë njëri-tjetrin, pasi në të kudnërt është shenjë egoizmi.
4. Njerëzit xhelozë
Këto lloj njerëzish i hasim në ambjente të ndryshme në jetën tonë. Xhelozia e tyre shfaqet në forma të ndryshme, në varësi të  marrëdhënies që ke me ta. Me këta njerëz duhet të keni kujdes, se asnjëherë nuk i dihet çfarë ju pret.
5. Njerëzit që mendojnë negativisht
Këto janë persona pa vetbesim dhe çdo lloj gjëje që i ndodh në jetë  e marrin në kuptimin negativë. Këtë gjë, sipas intv.al  ata e përcjellin edhe te ju, prandaj bëni mirë mos t’i keni në jetën tuaj.
Burimi: Your Tango
Përshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.0033671855926514