INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Lajm i keq për njerëzit që bëjnë shpesh selfie. Ekspertët habisin!

Lajm i keq për njerëzit që bëjnë shpesh selfie. Ekspertët habisin!

Publikuar më: 13:16 14-11-2017
Selfiet ndikojnë në gjendjen shpirtërore të secilit.
Ekspertët thonë se ndikojnë  në  prishjen e harmonisë në shoqëri. Ja disa arsye pse ndikojnë negativisht në jetën tuaj: 
1. Mund të jetë vdekjeprurëse
Mumbai  urdhëroi  ndalimin e  selfie në fillim të këtij viti dhe deklaroi  16 zona  në qytet  ku nuk mund të bësh të tilla, sepse janë  të rrezikshme.
 2. Nuk ka siguri për kafshët
Njerëzit për të dalë bukur në foto janë në gjendje të bëjnë çdo gjë, edhe nëse vënë në rrezik gjërat që i rrethojnë. Rasti  i fotos së një  turisti i cili mori një mjelmë dhe e zvarriti  atë duke e vrarë, bëri xhiron e botës.
 3. Rritet mundësia e mashtrimit
Duke qenë se selfiet bëhen afër, njerëzit tregojnë kujdes  të duken sa më bukur. Duke përdorur aplikacione që mbulojnë çdo problem në fytyrë, të tjerët bëhen dyshues në lidhje me bukurinë tuaj.
 4. Mund të shkatërrojnë marrëdhëniet profesionale 
Ndoshta një koment  i  padëshiruar  nga një  koleg mund t’iu  mërzisë dhe të çojë  në prishjen e marrëdhënies mes jush. Pritshmëritë e mëdha për komplimenta do ju bëjë të ndiheni keq.
 5. Do bëheni më shumë egoistë
Sa më shumë kalon koha duke bërë selfie, aq më shumë do fiksoheni pas vetes suaj.  Kjo do kthehet në varësi dhe në çdo vend që do ndodheni,  do e keni mendjen vetëm të bëni selfie.
Burimi: MSN
Përshtati: Anisa Bega
Article Logic
Execution time: 0.0035831928253174